DOBERMANN FCI KENNEL
IDC 2010 ....
22.Září 2010

 

Letošní nejvýznamější Světová výstava dobrmanů - IDC 2010 se konala ve dnech 3.- 5. září, v areálu rekreačního střediska Kamenný mlýn na Slovensku.

 

Z naší chovatelské stanice se této významné akce zůčastnili dva zástupci. Ve třídě dorostu reprezentovala české dobrmany malá KELLY GRACE a ve třídě šampionů ICON.

Směrem k IDC jsme vyrazili raději už v pátek a jak se ukázalo, bylo to dobře.

Po příjezdu nám nastaly starosti se špatným zařazením do třídy a tudíž byl i čas v klidu to napravit. Oraganizátor nás zařadil do třídy BABY se startovním číslem 174. Číslo nám zůstalo, ale přeřazeni do dorostu jsme byli a GRACE nastupovala jako první na posouzení. Za kruhem měla i podporu vlastní sestry KATY, která jí se svým pánem přijela fandit!

 

Počáteční starosti s přeřazením vystřídal hustý, vydatný déšť a tak než skončilo naše posouzení, byli jsme skoro " na kost" promočeni. Další posuzování bylo odloženo a tak jsme i s mokrým černým kožíškem a bohužel i foťákem čekali a čekali, až jsme se dočkali....

 

Malá KELLY GRACE se ctí prezentovala české dobrmany přesně tak, jako její maminka GABBY před čtyřmi lety v Maďarsku.

V necelých sedmi měsících se statečně držela ve své třídě dorostu až do konce. Z celkového počtu 40ti přihlášených černých fenek se probojovala jako jediná nekupírovaná až do konečného výběru 4 nejlepších. Ze šesti posledních, opravdu krásných, vybraných fenek padla nakonec karta na 4 kupírované. Trochu nás to mrzelo, neboť v ostatních třídách byl vybrán mezi čtyřmi postupujícími minimálně jeden nekupírovaný dobrman!

Přesto jsme velmi potěšeni, že se i neznámá fenka z malého českého chovu umístila mezi nejlepšími!

 

GRACE si zaslouží velikou pochvalu, protože boj to byl opravdu náročný fyzicky i psychicky. Nejen, že se čekání v chladném a mokrém počasí zdálo nekonečné, ale rozhodčí K. P. Reisinger (A) nechal při prvním výběru nastoupit úplně všechny feny se známkou VN a kruh doslova " praskal ve švech". Ani přímé sousedky Grejsiny nebyly příliš vstřícné, ale ona to statečně ustála až do konce!

 

V neděli hájil naše žluté barvy ICON a ve třídě šampionů (rozh. H. Wiblishauser (D) získal známku výborný. Vedle řady " hvězdných" jmen psů i chovatelů se i s handicapem nekupírovaných uší dle našeho mínění docela rovnoceně zařadil.

 

ICONOVI a KELLY GRACE patří dík a VELKÁ GRATULACE!!!

 

FOTOGALERIE ZDE..

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY  IDC ZDE..

 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels